Forex On-line

Ekonomický kalendář

Momentálně nejsou žádné denní události dostupné.

Jak to vidí...

Ptáme se ministra financí ČR na jeho názor na budoucí vývoj EURO měnové unie.

DailyFX na Facebook

  • 24.3. 10:30 | GBP/USD | UK: CPI (meziroční za únor) 0,0%, očekávání 0,1%, předchozí 0,3%
  • 24.3. 09:31 | EUR/USD | Německo: Services PMI 55.3, očekávání 55.0, předchozí 54.7
  • 24.3. 09:30 | EUR/USD | Německo: Manufacturing PMI 52,4, očekávání 51,5, předchozí 51,1
Denní články

Nepoučitelný retail I.

Publikováno: 29.5.2014 09:42. Diskutujete: 0 příspěvků.

Náš vlastní Simple Attractivity Index (SAI) ukazuje, v jakém směru většina obchodníků stojí. Když tyto data porovnáme s daty pěti největších brokerů, vychází hlavní měnový pár EUR/USD jako nejrizikovější ze všech. Na jednu stranu obchodníci na páru mají kladnou bilanci co do počtu uzavřených plusových pozic, ale na druhou stranu na něm nejvíc prodělávají co do počtu pips. Když se podíváme na konkrétní čísla, tak celých 59% všech obchodů na tomto páru bylo uzavřeno v plusu, přitom ale v konečném součtu většina obchodníků prodělala. Důvod hledejme ve velikosti zavřených pozic, a to konkrétně v rozdílu mezi pozicí v plusu a v mínusu.  
Průměrná velikost ziskové pozice je 65 pips, ale ztrátové pozice dosahují v průměru 127 pips.  
Jak tyto údaje, obchodní informace, naznačují, jít s davem je často výnosnější, protože většina obchodů je zavřená v zisku. Přesto dlouhodobě tato strategie nefunguje, většina obchodníků končí pouze s velkou ztrátou.
Co to znamená?  Vyplatí se nechodit s davem, pokud každý kupuje, prodávejte. Pokud většina bude v shortkách, jděte do dlouhých.  Stále mějte na paměti, že když se vše tváří jako perfektní signál pro vstup, ve skutečnosti je to pravé místo k nástupu vzdálené jen o málo víc než 127 pips…

Když se podíváme na konkrétní data např. z loňského roku, tak na celkovém objemu našeho vzorku 3 000 zobchodovaných lotů v určitém časovém úseku, je podíl EUR/USD  třetinový. Přidáme li ostatní Majors, jsme na více než 75%. Aby byla statistika zoufalství úplná, 80% účtů vygenerovalo během tohoto období více než 50% ztrátu. Naopak obchody na křížových párech patří do kategorie těch s plusovou bilancí. Co se týká doby otevření pozice, jsou na tom stejně. 

Je zřejmé, že retailu chybí trpělivost a neustále vstupuje do pozic na základě falešných signálů TA. Jistota, s jakou otevírá pozice při představě dvojitého dna nebo s průrazem trend line je až zarážející a jde o neustále se opakující jev. Většina těchto "techniků" ale na otázku, zda při cestě EUR/USD vzhůru oslabuje dolar nebo posiluje euro odpoví, že je to jedno, oboje je správně. A tam někde bude zakopaný pes...

DailyFX.cz