Forex On-line

Ekonomický kalendář

Momentálně nejsou žádné denní události dostupné.

Jak to vidí...

Ptáme se ministra financí ČR na jeho názor na budoucí vývoj EURO měnové unie.

DailyFX na Facebook

  • 24.3. 10:30 | GBP/USD | UK: CPI (meziroční za únor) 0,0%, očekávání 0,1%, předchozí 0,3%
  • 24.3. 09:31 | EUR/USD | Německo: Services PMI 55.3, očekávání 55.0, předchozí 54.7
  • 24.3. 09:30 | EUR/USD | Německo: Manufacturing PMI 52,4, očekávání 51,5, předchozí 51,1
FX slovník

FX slovník

Vyhledávání:  
0-9   A   B   C   Č   D   E   F   G   H   CH   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   Ř   S   Š   T   U   Ú   V   W   X   Y   Z   Ž
Candlestick Chart (Svíčkový graf)Graf ve kterém je vyznačeno obchodní rozpětí daného dne včetně otvírací a zavírací ceny. Pokud je otevírací cena vyšší než cena zavírací, bude obdélník mezi zavírací a otevírací cenou zabarvený. Pokud je zavírací ceny vyšší než otevírací , bude tato oblast grafu prázdná.
Centrální bankaFinanční instituce pověřená vládou k regulací peněžního oběhu v zemi. Vydává peníze, stanovuje úvěrové podmínky a reguluje činnost komerčních bank. V ČR jde o českou národní banku.
Closed outZlikvidovaná pozice, protože vlastník účtu nesplnil povinnost navýšení marže nebo uzavřel krátkou pozici.
Closing bellUkončení pozice, protože vlastník účtu nesplnil povinnosti maržového ujednání , popřípadě neuzavřel včas krátkou pozici.
Commission (komise)Transakční poplatek účtovaný brokerem.
Congestion areaSérie obchodních dnů nebo týdnů, ve kterých není viditelný zřetelný růst ceny.
Correction (korekce)Obrat nebo-li korekce stávajícího cenového trendu. Termín se nejčastěji používá pro vyjádření poklesu cen po období jejich předešlého růstu. Korekce je často považována za velmi prospěšné stádium trhu, kdy ceny často neúměrnou vzrostou a poté se vrátí do více reálných úrovní.
CPI (Consument Price Index)CPI - Index spotřebitelských cen je hlavním indikátorem používaným k měření inflace je index spotřebitelských cen
Currency risk (měnové riziko) Pravděpodobnost nepříznivé změny směnných kursů.
CycleZměna, kdy se bod pozorování vrací k jeho začátku. Trhy se pohybují v cyklech, které se nedají předpovídat. Mnoho teorií technické analýzy je založena na odhadování budoucích cyklů.