Forex On-line

Ekonomický kalendář

Momentálně nejsou žádné denní události dostupné.

Jak to vidí...

Ptáme se ministra financí ČR na jeho názor na budoucí vývoj EURO měnové unie.

DailyFX na Facebook

  • 24.3. 10:30 | GBP/USD | UK: CPI (meziroční za únor) 0,0%, očekávání 0,1%, předchozí 0,3%
  • 24.3. 09:31 | EUR/USD | Německo: Services PMI 55.3, očekávání 55.0, předchozí 54.7
  • 24.3. 09:30 | EUR/USD | Německo: Manufacturing PMI 52,4, očekávání 51,5, předchozí 51,1
FX slovník

FX slovník

Vyhledávání:  
0-9   A   B   C   Č   D   E   F   G   H   CH   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   Ř   S   Š   T   U   Ú   V   W   X   Y   Z   Ž
ECB (European Central Bank - Evropská centrální banka)Centrální banka evropské měnové unie.
Economic Indikator (Ekonomický indikátor)Vládou zveřejňované statistiky, které vypovídají o aktuálním ekonomickém růstu a stabilitě. Mezi běžné indikátory patří míra nezaměstnanosti, hrubý domácí produkt ( GDP) , inflace, maloobchodní prodeje atd.
EFSF, Euroval (Evropský fond finanční stability)Založen v květnu 2010 na podporu zadlužených zemí Eurozóny
Elliott Wave theory ( Eliotova teorie vln) Teorie publikovaná R.N.Elliottem (1939), zastávající názor, že ceny akcií se řídí pravidelným rytmem nebo modelem 5 vln nahoru a 3 vln dolu, které tvoří kompletní cyklus 8 vln. 3 vlny dolů jsou řazeny jako korekce předcházejících 5 vln nahoru.
EmitentSubjekt, který vydává peníze nebo cenné papíry. Emitentem peněz je Centrální banka.
ESCB (Evropský systém centrálních bank)Členové ESCB jsou centrální banky zemí, které jsou členy Evropské unie, včetně Evropské centrální banky.
EurozónaČlenské státy Evropské unie, které přijali za svoji měnu Euro.
Evropská investiční banka (EIB - European Investment Bank)Samostatná instituce EU. Funguje jako banka a spolupracuje s jinými finančními institucemi. Jako instituce EU poskytuje dlouhodobé úvěry a záruky na investice na podporu strukturální politiky EU a rozvoj infrastruktury. Stala se jednou z nejdůležitějších mezinárodních bank a jedním z největších emitentů ( viz. emitent ) na kapitálových trzích, kde získává finanční prostředky.
Evropský měnový systém ( EMS - European Monetary System)Forma měnového uspořádání zemí v Evropském hospodářském společenství a následně v Evropské unii, která vznikla v roce 1979 a zahrnovala kursový mechanismus, Evropskou měnovou jednotku, úvěrový mechanismus pro poskytování pomoci slabým měnám a Evropský fond měnové spolupráce.