Forex On-line

Ekonomický kalendář

Momentálně nejsou žádné denní události dostupné.

Jak to vidí...

Ptáme se ministra financí ČR na jeho názor na budoucí vývoj EURO měnové unie.

DailyFX na Facebook

  • 24.3. 10:30 | GBP/USD | UK: CPI (meziroční za únor) 0,0%, očekávání 0,1%, předchozí 0,3%
  • 24.3. 09:31 | EUR/USD | Německo: Services PMI 55.3, očekávání 55.0, předchozí 54.7
  • 24.3. 09:30 | EUR/USD | Německo: Manufacturing PMI 52,4, očekávání 51,5, předchozí 51,1
FX slovník

FX slovník

Vyhledávání:  
0-9   A   B   C   Č   D   E   F   G   H   CH   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   Ř   S   Š   T   U   Ú   V   W   X   Y   Z   Ž
HDPHrubý domácí produkt (anglicky GDP - Gross Domestic Product) je celková peněžní hodnota statků a služeb vytvořená za dané období na určitém území. Tento ukazatel se používá v makroekonomii pro určování výkonnosti ekonomiky států. V mezinárodních srovnáních se používá na obyvatele.
HedgeKonzervativní strategie užívaná k omezení investičních ztrát uzavřením obchodu, který vyrovnává současnou pozici. Hedge je využíván obchodníky jako forma pojištění proti neočekávaným událostem.
Hedge Fund (Hedžový fond)Investiční fond určený pro bohaté fyzické osoby či institucionální investory s minimální investicí 1 mil.USD. Tyto fondy se angažují ve zvláštních investičních strategiích, které bývají obvykle velice rizikové. Vysoká rizikovost je v rozporu termínem hedžový fond. Často mají velký pákový mechanismus (leverage) prostřednictvím výpůjček. Někdy přijímají opačné strategie vzhledem k tendencím na trhu.Zvláště aktivní byly během krize Evropského mechanismu měnových kurzů (European exchange rate mechanism) v září 1992, kdy krátce prodávaly určité měny v očekávání jejich devalvací. Hedžové fondy někdy vedou trh, a proto se jejich spekulace mohou vyplatit. Jedná se o sebenaplňující se věštby (self-fulfilling prophecy). Skutečnost, že jsou obvykle organizovány tak, aby se vyhnuli zákonům o cenných papírech, vede k diskusím o jejich regulaci. V USA se obvykle jedná o tzv. partnerství s ručením omezeným (limited partnership) se 100 a méně partnery či se jedná o tzv. off-shore funds s neamerickými investory. V obou případech se vyhýbají regulaci americké Komise pro cenné papíry (SEC). Hedžový fond může používat automatické příkazy k likvidaci portfolií (stop-loss orders), jestliže cena investice jde proti fondu o více než činí určité procento, čímž se omezují ztráty fondu.
HighsCenné papíry, které v aktuální nebo nejposlednější obchodní seanci dosáhly nových 52- týdenních vysokých cen.