Forex On-line

Ekonomický kalendář

Momentálně nejsou žádné denní události dostupné.

Jak to vidí...

Ptáme se ministra financí ČR na jeho názor na budoucí vývoj EURO měnové unie.

DailyFX na Facebook

  • 24.3. 10:30 | GBP/USD | UK: CPI (meziroční za únor) 0,0%, očekávání 0,1%, předchozí 0,3%
  • 24.3. 09:31 | EUR/USD | Německo: Services PMI 55.3, očekávání 55.0, předchozí 54.7
  • 24.3. 09:30 | EUR/USD | Německo: Manufacturing PMI 52,4, očekávání 51,5, předchozí 51,1
FX slovník

FX slovník

Vyhledávání:  
0-9   A   B   C   Č   D   E   F   G   H   CH   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   Ř   S   Š   T   U   Ú   V   W   X   Y   Z   Ž
SAI - Simple Attractivity Indexjedná se o Index aktraktivity pro vstup do pozice na jednotlivých párech. Tento index používají analytici a obchodníci DailyFX.cz jako jeden z hlavních ukazatelů pro vstup do svých obchodních pozicí. Jedná se o barometr aktuální nálady na trhu pro daný pár, který se pohybuje v rozmezí od -10 po +10. Nejnižší číslo signalizuje nejvyšší atraktivitu pro vstup do krátké pozice, naopak nejvyšší zase signalizuje vstup do dlouhé pozice. Pokud má například index hodnotu -1, znaméná to, že atraktivita a možnost vstupu do krátké pozice je vyšší než 50%. Jednotlivé vstupy pro tvorbu SAI jsou složeny z následujících parametrů: nejdůležitější prvkem je fundamentální analýza pro každý z párů, dále je to základní technická analýza, další částí je poměr pozic retail obchodníků a v neposlední řadě je index doplněn o celkovou náladu trhu z pohledu zkušených analytiků a obchodníků DailyFX.cz. Celkový výsledek by tak měl odrazit skutečnou nezkreslenou situaci na trhu a pomoci tak k realizaci obchodů na FX trzích buď jako doplňkový indikátor, nebo jako hlavní indikátor přímo pro vstup do pozice. Indikátor se aktualizuje podle aktuální nálady i několikrát za den.
Saldo běžného účtuSaldo běžného účtu shrnuje tok veškerého zboží, služeb, výnosů a převodů plateb do a z daného státu.
Short sallingviz Prodej na krátko
Short – krátká poziceShort - neboli krátká pozice je synonymem pro spekulaci na pokles určitého podkladového aktiva v našem případě měny. Jde vlastně o obrácený postup jako v případě dlouhé pozice.
SlippageSippage – neboli „proklouznutí“ je výraz, používaný mezi obchodníky , pro pojmenování rozdílu mezi požadovanou a skutečně zrealizovanou cenou.
SplitProces rozdělení akcií. Při tomto procesu vznikne z původního počtu akcií násobně vyšší počet, mezi který se rozdělí jejich celková původní hodnota.
SpreadRozdíl mezi bid a ask , tedy nákupní a prodejní cenou, se nazývá Spread.
Stop-lossTechnika řízení rizika, při které je obchod zlikvidován, aby zabránil jakémukoliv dalšímu klesání hodnoty Vašeho kapitálu. JEDNA Z NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ČÁSTÍ OBCHODOVÁNÍ.
SupportHistorická cenová úroveň, na které se klesající ceny zastavily a začaly se pohybovat buď do strany nebo obráceným směrem.